Piątek, 16 kwietnia 2021r. | Imieniny: Kseni, Cecylii, Bernardety

Narodowość śląska na Spisie Powszechnym 2021

03 marca, 2021

Narodowość śląska na Spisie Powszechnym 2021

W kwietniu bieżącego roku rozpoczyna się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Podobnie jak w spisach w latach 2002 i 2011 w formularzu ujęto pytania dotyczące przynależności narodowej i etnicznej.

Ruch Autonomii Śląska przypomina o możliwości wskazania narodowości śląskiej. Jej wybór wymaga zaznaczenia odpowiedzi "inna" i następnie wpisania "śląska".

zdjęcie: autonomia.pl

Gmina Krupski Młyn
Krupski Młyn – gmina wiejska w Polsce położona w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina administracyjnie należała do województwa katowickiego.