Wtorek, 26 października 2021r. | Imieniny: Lucjana, Ewarysta, Damiana

Piknik Ekologiczny i Konferencja Podsumowująca projekt „InfoSMOG-MED”

15 września, 2021

Piknik Ekologiczny i Konferencja Podsumowująca projekt "InfoSMOG-MED"

W programie:

• Przyszłość (bez)smogu - wystąpienie dr. Tomasza Rożka
  •  Konferencja Podsumowująca realizację projektu InfoSMOG-MED oraz prowadzoną w ramach niego kampanię “Śląskie. Zmieniamy powietrze na dobre”
  •  Konkursy z nagrodami
  • Ekologiczne atrakcje dla dzieci (m.in.: koło fortuny, eko pokój zagadek, warsztaty recyklingowe)

Rodzinny Piknik Ekologiczny godz. 13:00-16:00. W trakcie pikniku ekologicznego, niezależnie od wydarzeń na głównej scenie, odbywać się będzie wiele atrakcji, a wśród nich m.in.:

• gra terenowa
  • koło fortuny
  • eko pokój zagadek
  • warsztaty recyklingowe „Pakuję do swojego”
  • rowery generujące prąd
  • stanowisko eksperckie „Ochrona powietrza”
  • gry i zabawy rodzinne m.in. bramka celnościowa, gra planszowa XXL

Marszałek zaprasza również do odwiedzenia ekologicznej strefy relaksu (strefa gastronomiczna), mobilnego planetarium oraz udziału w warsztatach np. na temat bezpieczeństwa i ekologii prowadzonych przez przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej w Żorach i Policji.

Sprawdź Program imprezy

Gmina Krupski Młyn
Krupski Młyn – gmina wiejska w Polsce położona w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina administracyjnie należała do województwa katowickiego.