Poniedziałek, 24 stycznia 2022r. | Imieniny: Felicji, Franciszka, Rafa?a

Ptasia grypa w Brynku

30 listopada, 2021

Ptasia grypa w Brynku

Obszar zapowietrzony (promień 3 km od ogniska) obejmuje miejscowości: Brynek, Tworóg, Nowa Wieś Tworoska, Hanusek, Połomia. Natomiast do obszaru zagrożonego (promień 10 km od ogniska) należą miejscowości: Tarnowskie Góry – dzielnice Opatowice i Strzybnica, Krupski Młyn, Łubie, Kopienica, Świniowice, Koty, Potępa, Boruszowice, Mikołeska, Miedary, Wilkowice, Laryszów, Księży Las, Jasiona, Wojska.
W załącznikach znajdują się szczegółowe informacje dotyczące grypy ptaków, ogniska HPAI w powiecie tarnogórskim oraz dokładne zalecenia dla osób utrzymujących drób.

Gmina Krupski Młyn
Krupski Młyn – gmina wiejska w Polsce położona w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina administracyjnie należała do województwa katowickiego.