Piątek, 23 lutego 2024r. | Imieniny: Romany, Damiana, Polikarpa
Pokaż menu

Suplementacja jodku potasu

18 października, 2022

Suplementacja jodku potasu

Suplementacja jodku potasu

Prosimy o zapoznanie się z ważnymi zaleceniami wojewódzkiego konsultanta ds. endokrynologii dr n. med. Janusza Strzelczyka dotyczącej suplementacji preparatów z jodkiem potasu.

Flim: https://www.facebook.com/JWieczorekPL/posts/pfbid0wtj69EfKeVi2gwsuMSZsg3goaB3AW6BptUaA18f6NKo527pm1fWBnkWx5rL5vpJMl


Pamiętaj! Nie zażywaj żadnych środków na własną rękę. Weź również pod rozwagę jakie dawki zostały przewidziane w grupach wiekowych i dlaczego osobom powyżej 60 r.ż. nie jest zalecane przyjęcie preparatu.

- Preparat z jodkiem potasu przyjmuje się wyłącznie w momencie, jeśli rzeczywiście dojdzie do ekspozycji człowieka na promieniowanie.

- Najbardziej narażone w tym przypadku (na działanie jodu radioaktywnego) są dzieci.

- Im człowiek jest starszy, tym metabolizm nieco się zmienia, a zapotrzebowanie na hormony tarczycy, które są produkowane z jodu, jest dużo niższe.

- Stąd też dodatkowa ilość jodu osobom powyżej 60 lat może nawet zaszkodzić.

Jednocześnie informujemy, że na stronie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach pod adresem https://www.katowice.uw.gov.pl/jodek-potasu znajduje się Lista Punktów Dystrybucji tabletek z Jodkiem Potasu z terenu całego województwa.
Gmina Krupski Młyn
Krupski Młyn – gmina wiejska w Polsce położona w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina administracyjnie należała do województwa katowickiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).