Wtorek, 28 marca 2023r. | Imieniny: Anieli, Sykstusa, Jana
Pokaż menu

Fundacja na Rzecz Dzieci Miasteczko Śląskie świętuje

09 grudnia, 2022
grafika do wpisu: Fundacja na Rzecz Dzieci Miasteczko Śląskie świętuje Fundacja na Rzecz Dzieci Miasteczko Śląskie obchodzi dziś swoje 30-lecie!

Fundacja została założona w 1992 roku przez Pana Mieczysława Dumieńskiego, który do dzisiaj jest jej liderem oraz autorem licznych opracowań i wydawnictw edukacyjnych.

Celem fundacji była i jest działalność prozdrowotna, koncentrująca się przede wszystkim na dzieciach z Miasteczka Śląskiego, ale także wielu innych miast i gmin województwa śląskiego. Jednak ścisłym centrum troski pozostaje Miasteczko Śląskie i jego okolice. Dokonania Fundacji przez wiele autorytetów, zostały uznane jako ewenement na skalę światową!

Z inicjatywy Fundacji zorganizowano m.in. dodatkowy system opieki medycznej dzieci, obejmujący zintegrowany monitoring zdrowotny z całym systemem profilaktyki zdrowotnej, w tym:

- wyjazdów profilaktyczno-zdrowotnych,
- dostarczania suplementów witaminowo-mineralnych i mleka,
- prowadzenia zajęć rehabilitacyjno-sportowych na basenie,
- organizacji kontrolowanych form spędzania wolnego czasu,
- działań na rzecz edukacji i promocji zdrowia.

Działań i inicjatyw było oczywiście o wiele, wiele więcej!

Założycielowi oraz wszystkim osobom zaangażowanym na przestrzeni lat w działania Fundacji na Rzecz Dzieci Miasteczko Śląskie dziękujemy za poświęcony czas, wysiłek i każdą podjętą inicjatywę! Życzymy wszystkiego najlepszego z okazji jubileuszu i kolejnych dekad działalności na rzecz dzieci nie tylko z naszej Gminy!
Gmina Miasteczko Śląskie
Miasteczko Śląskie położone jest na północnym krańcu Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Miasto historycznie leży na Górnym Śląsku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).