Wtorek, 28 maja 2024r. | Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny
Pokaż menu

Gmina Miasteczko Śląskie pozyskała 60 tysięcy złotych na laptopy dla uczniów

09 kwietnia, 2020
Gmina Miasteczko Śląskie pozyskała 60 tysięcy złotych na laptopy dla uczniów

Informujemy, że wniosek grantowy, jaki Gmina Miasteczko Śląskie złożyła 2 kwietnia 2020 r. w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa został pozytywnie zweryfikowany i otrzymał dofinansowanie w kwocie 60 tysięcy złotych. Zgodnie z założeniami projektu zaplanowano zakup ok. 17 laptopów wraz z oprogramowaniem dla szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasteczko Śląskie.  Sprzęt w całości przeznaczony będzie na potrzeby uczniów a decyzje o jego rozdysponowaniu będą podejmować dyrektorzy szkół.

Miasteczko Śląskie ubiegało się o grant w kwocie 60 tysięcy złotych. To maksymalna wysokość dofinansowania, o którą w ramach w/w programu mogła się starać gmina. Wniosek spełnił wszystkie kryteria formalno-merytoryczne i 8 kwietnia Urząd Miejski został poinformowany o pozytywnej jego weryfikacji.

Zakup finansowany jest w ramach realizacji projektu pn. „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Aktualnie gmina przygotowuje się do podpisania umowy z Centrum Projektów Polska Cyfrowa i do formalnego przekazania zakupionego sprzętu do szkół.
Gmina Miasteczko Śląskie
Miasteczko Śląskie położone jest na północnym krańcu Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Miasto historycznie leży na Górnym Śląsku.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).