Środa, 24 lipca 2024r. | Imieniny: Kingi, Krystyny
Pokaż menu

Informacja na temat wydawania żywności

14 czerwca, 2024
grafika do wpisu: Informacja na temat wydawania żywności

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Miasteczku Śląskie informuje, że od 4 lipca 2024 r. rozpoczyna się wydawanie żywności osobom zakwalifikowanym do Programu Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową przez MOPS Miasteczko Śląskie oraz posiadającym dowód osobisty:

w I czwartek miesiąca począwszy od 04.07.2024 r. w godz. 10:00 do 14:00.

Punkt wydawania żywności:

Tarnowskie Góry ul. Strzelecka 24 (odbiór osobisty na własny koszt).

W kolejnych miesiącach pomoc udzielana będzie cyklicznie wg zasady:

każdy I czwartek miesiąca (godziny jak wyżej).

Dla osób chcących jeszcze skorzystać z powyższej formy pomocy można kontaktować się z pracownikiem socjalnym MOPS celem zakwalifikowania do programu.

Pomocą żywnościową w ramach PE PŻ mogą być objęte osoby i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, spełniające kryteria określone w art. 7 Ustawy o Pomocy Społecznej oraz których dochód nie przekracza 265% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej, tj.:

  • 2056,40 zł dla osoby samotnie gospodarującej,
  • 1590,00 zł dla osoby w rodzinie.

Podane kwoty są maksymalne, a ich przekroczenie automatycznie wyklucza osobę zainteresowaną z przyznania pomocy żywnościowej.

Wszelkie informacje można uzyskać w MOPS w Miasteczku Śląskim: ul. Staromiejska 8 lub pod nr tel.: 322888466.

W przypadku ewentualnej zmiany terminu informacje będą zamieszczane w placówkach MOPS oraz na stronie internetowej www.mops-miasteczkosl.pl.
Gmina Miasteczko Śląskie
Miasteczko Śląskie położone jest na północnym krańcu Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Miasto historycznie leży na Górnym Śląsku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).