Sobota, 2 marca 2024r. | Imieniny: Heleny, Halszki, Pawla
Pokaż menu

Informacje dla pacjentów bezobjawowych – koronawirus

18 marca, 2020

Obecnie kluczowe znaczenie w powstrzymaniu rozprzestrzeniania się KORONAWIRUSA mają szeroko zakrojone działania profilaktyczne, przestrzeganie wydawanych zaleceń i zachowanie spokoju.

Zalecenia:

Jeżeli zaobserwowałeś u siebie objawy, takie jak: wysoka gorączka, kaszel, duszności i problemy z oddychaniem, a mogłeś mieć kontakt z osobą zarażoną zadzwoń do: 

Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej: całodobowa infolinia – 660 689 917, 

Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bytomiu: całodobowe infolinie – 605 745 817, 609 582 303,

695 025 532, lub na całodobową infolinię Narodowego Funduszu Zdrowia  – 800 190 590 .

Nie zgłaszaj się do przychodni POZ ani nie udawaj się do szpitala na izbę przyjęć. Po pojawieniu się w przychodni lub w szpitalu pacjenta z podejrzeniem KORONAWIRUSA  miejsca te zostaną  zamknięte, a wszyscy pracownicy oraz pacjenci poddani zostaną kwarantannie.

2.Jeżeli chorujesz na chorobę przewlekłą i skończyły ci się leki, a nie obserwujesz nowych objawów chorobowych,  nie zgłaszaj się do przychodni – skontaktuj się telefonicznie z przychodnią lub złóż zamówienie elektroniczne za pośrednictwem nowej strony internetowej  Centrum Medycznego  “Eko-Prof-Med” www.ekoprofmed.pl

Jeżeli chcesz zasięgnąć porady lekarza w Poradni POZ  zadzwoń pod numer : 

32 725 49 37 lub 32 288 88 82 w godzinach 8:00 do 17:00.

Po telefonicznym zarejestrowaniu lekarz dyżurny będzie oddzwaniał do każdego Pacjenta i udzielał teleporady. Wypisze on e-receptę, zwolnienie lekarskie lub w przypadku, gdy uzna  że wizyta lekarska jest niezbędna – wyznaczy godzinę, o której pacjent ma zgłosić się do lekarza dyzurnego.

Jeżeli chcesz się zarejestrować do innego lekarza – specjalisty – zrób to również telefonicznie lub przez formularz na naszej stronie internetowej.

Do czasu odwołania stanu zagrożenia epidemicznego nie będzie możliwości skorzystania z zabiegów w Pracowni Fizjoterapii oraz wizyt w Gabinecie Stomatologicznym. Zgodnie z zaleceniami NFZ ograniczamy do minimum (tylko pilne przypadki) lub zawieszamy pracę poradni specjalistycznych. O powstałych zmianach zarejestrowanych Pacjentów poinformujemy telefonicznie lub za pośrednictwem SMS.

Do odwołania również nieczynny będzie Punkt Poboru Materiałów do Badań. Dyżurny pracownik Laboratorium będzie pobierać krew i przyjmować materiał do badań na podstawie skierowań lekarskich wyłącznie z dopiskiem “CITO” lub u kobiet ciężarnych. Dla bezpieczeństwa w poczekalni przy Punkcie Poboru może oczekiwać tylko 1pacjent.

Zgodnie z wytycznymi Państwowego Inspektora Sanitarnego, bezpieczna odległość między Pacjentami oraz lekarzem a Pacjentem wynosi 3 m. W poczekalni przed gabinetem lekarza może oczekiwać tylko 1 pacjent! W trosce bezpieczeństwo nas Wszystkich prosimy stosować się do tego zalecenia.

Zasięgaj innych informacji o przeciwdziałaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa wyłącznie z wiarygodnych źródeł :  radio, telewizja, prasa i  Internet ( strona Ministerstwa Zdrowia -www.gov.pl/koronawirus) 

Zalecenia przez nas przedstawione zgodne są z wytycznymi  Ministra Zdrowia, WHO, Państwowej Inspekcji Sanitarnej, NFZ oraz Rzecznika Praw Pacjenta.                                                                                                                                             

                                                                                           Zarząd Centrum Medycznego „Eko-Prof-Med”

 

data/aktualnosci/2014/Informacja dla pacjenta bezobjawowego-1.jpg

data/aktualnosci/2014/Informacja dla pacjenta bezobjawowegopokontakcie z osoba z potwierdzonymzakazeniemSARS-CoV-2-1.jpg
Gmina Miasteczko Śląskie
Miasteczko Śląskie położone jest na północnym krańcu Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Miasto historycznie leży na Górnym Śląsku.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).