Niedziela, 1 października 2023r. | Imieniny: Danuty, Remigiusza, Teresy
Pokaż menu

Informacje o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych w 2023 roku

02 stycznia, 2023
grafika do wpisu: Informacje o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych w 2023 roku

Osoby zainteresowane zakupem węgla po preferencyjnej cenie w 2023 r. proszone są o złożenie wniosku do Burmistrza Miasta w Miasteczku Śląskim o wydanie zaświadczenia na rok 2023. Wniosek o wydanie zaświadczenia należy złożyć w Urzędzie Miejskim w Miasteczku Śląskim ul. Rynek 8:

  • drogą elektroniczną poprzez platformę ePUAP,
  • droga pocztową,
  • osobiście (pokój nr 24 w Urzędzie Miejskim).

Ponadto Informujemy, że od 3 grudnia 2022 r. weszła w życie zmiana Rozporządzenia Ministra Aktywów Państwowych w sprawie ilości paliwa stałego dostępnego dla jednego gospodarstwa domowego w taki sposób, że w przypadku niezakupienia węgla w ilości 1,5 tony w 2022 roku będzie możliwe zakupienie go w 2023 roku w ilości 3 ton.

 

Wniosek o wydanie zaświadczenia

Oświadczenie akcyzowe

Pełnomocnictwo

Przypominamy, że w związku z wejściem w życie ustawy z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych (Dz. U. z 2022 r. poz. 2236) informujemy, że Węglokoks Kraj S.A. będzie prowadził sprzedaż węgla  po cenach preferencyjnych dla mieszkańców Gminy Miasteczko Śląskie.

Zakup węgla możliwy jest w dni robocze (od poniedziałku do piątku) w godzinach od 6:00 do 6:00.

KWK BOBREK-PIEKARY RUCH BOBREK Brama Towarowa

ul. Konstytucji 76, Bytom

Warunkiem zakupu węgla jest przedstawienie zaświadczenia wydanego przez Gminę.

Dostępne metody płatności: gotówka w kasie KWK Bobrek-Piekary Ruch Bobrek przy ul. Konstytucji 76 w Bytomiu lub karta płatnicza (całodobowo).

Możliwość płatności gotówką w  następujących godzinach:

  •  7:00 – 15:00
  • 15:00 – 21:00

Zakupu węgla może dokonać osobiście mieszkaniec gminy lub upoważniony przewoźnik. W przypadku odbioru węgla przez przewoźnika w imieniu mieszkańca konieczne jest przekazanie podczas odbioru pracownikom punktu drobnicowego wypełnionego (w oryginale) pełnomocnictwa do odbioru węgla oraz oświadczenia akcyzowego (w oryginale).
Gmina Miasteczko Śląskie
Miasteczko Śląskie położone jest na północnym krańcu Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Miasto historycznie leży na Górnym Śląsku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).