Środa, 4 października 2023r. | Imieniny: Rozalii, Edwina, Franciszka
Pokaż menu

Inicjatywa sołecka 2023

grafika do wpisu: Inicjatywa sołecka 2023

22 maja 2023 radni Sejmiku Województwa Śląskiego podjęli uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej z budżetu Województwa Śląskiego w formie dotacji celowej gminom województwa śląskiego na realizację zadań wybranych w ramach Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa Sołecka” w 2023 roku.

Z powiatu Tarnogórskiego do udziału w konkursie zostały zakwalifikowane trzy sołectwa, w tym dwa działające na terenie gminy Miasteczko Śląskie. Sołectwo Bibiela, które będzie realizowało zadanie pn. „Zakup oświetlenia solarnego na plac zabaw” oraz Sołectwo Żyglin-Żyglinek z zadaniem pn.: „Modernizacja i doposażenie istniejących placów zabaw w sołectwie Żyglin-Żyglinek”.

Zadania zrealizowane na terenie sołectwa Bibiela oraz Żyglin-Żyglinek będą współfinansowane z budżetu Województwa Śląskiego oraz Gminy Miasteczko Śląskie.

Zwycięzcom konkursu gratulujemy!
Gmina Miasteczko Śląskie
Miasteczko Śląskie położone jest na północnym krańcu Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Miasto historycznie leży na Górnym Śląsku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).