Poniedziałek, 22 kwietnia 2024r. | Imieniny: Kai, Leonii, Sotera

Kolejny sukces dziewcząt z LUKS Jedynka

25 września, 2023
grafika do wpisu: Kolejny sukces dziewcząt z LUKS Jedynka

Trener Andrzej Miśkiewicz infromuje:

"W dniu 24 września 2023r. drużyna dziewcząt LUKS Jedynka z Miasteczka Śląskiego uczestniczyła w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików 2023. Turniej został rozegrany na boisku w Tarnowskich Górach z udziałem 8 drużyn z województwa dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego. Drużyny uzyskały prawo gry w turnieju finałowym po  eliminacjach wojewódzkich, w których Jedynka zajęła drugie miejsce. W turnieju finałowym nasze dziewczyny rozegrały cztery spotkania ( 3 zwycięstwa i 1 przegrana). W spotkaniu o 3 miejsce LUKS Jedynka pokonała drużynę UKS Orient po remisie w regulaminowych czasie. Rozstrzygnięcie padło po 2 seriach rzutów karnych, w których Lena Lubos zdobyła zwycięskiego gola, natomiast naszej bramki rewelacyjnie broniła Aleksandra Fiecek.

Brązowy medal MMM 23 bardzo cieszy biorąc pod uwagę, że nasze dziewczyny były najmłodszą drużyną turnieju, jednocześnie pokazując "lwi pazur", demonstrując dobre przygotowanie fizyczne i dobre umiejętności techniczne. W drużynie wystąpiły: Leana Bodora, Zuzanna Dziwis, Aleksandra Fiecek, Hanna Górska, Maja Jaskóła, Zuzanna Kaczmarowska, Martyna Konat, Lena Lubos, Wiktoria Natkamiec, Kinga Pilarek, Joanna Skrzydło. Zespół LUKS Jedynka, który wystąpił w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików zdobył dla gminy Miasteczko Śląskie 14 pkt. w klasyfikacji miast, klubów w systemie ogólnopolskiego współzawodnictwa sportowego w roku 2023."

Zdjęcie: Zygmunt Fiecek.

Gmina Miasteczko Śląskie
Miasteczko Śląskie położone jest na północnym krańcu Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Miasto historycznie leży na Górnym Śląsku.