Niedziela, 24 września 2023r. | Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry
Pokaż menu

Leśną Rajzą na Pasieki

31 sierpnia, 2020

grafika do wpisu: Leśną Rajzą na Pasieki

Zatopiona Kopalnia Bibiela oraz powstały po niej zespół barwnych stawów zwanych Pasiekami. Pozostałości budynków i hałdy górnicze w rdzawych kolorach. To magiczne miejsce, które koniecznie musicie zobaczyć na własne oczy, znajdziecie pośród lasów gminy Miasteczko Śląskie.

Postanowiliśmy ułatwić Wam dotarcie do tego niezwykłego miejsca zapraszając na wspólny przejazd rowerami. Gdy dotrzemy na miejsce usłyszymy odrobinę historii i garść ciekawostek związanych z dawną kopalnią.
 
Wyjedziemy 6 września (niedziela) o godzinie 14.00 z Parku Rubina (Miasteczko Śląskie, ul. Rubinowa), przejedziemy do Żyglina gdzie o 14.15 dołączą do nas kolejni rowerzyści (LKS Żyglin, ul. Studzienna 12). Na Pasieki powinniśmy dotrzeć około godz. 15.00. Po przyjemnej dawce historii i chwili odpoczynku, każdy będzie mógł wrócić do domu, lub ruszyć w dalszą trasę już we własnym zakresie.
 
Abyśmy wszyscy bezpiecznie dotarli do celu pamiętajcie o kaskach, przydają się też kamizelki odblaskowe i maseczki. Udział jest bezpłatny!
 
Gmina Miasteczko Śląskie
Miasteczko Śląskie położone jest na północnym krańcu Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Miasto historycznie leży na Górnym Śląsku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).