Piątek, 23 lutego 2024r. | Imieniny: Romany, Damiana, Polikarpa

Miasteczko Śląskie na 4 miejscu w Polsce!

16 listopada, 2023
grafika do wpisu: Miasteczko Śląskie na 4 miejscu w Polsce!

Dziś Serwis Samorządowy PAP podczas uroczystej gali w Warszawie ogłosił wyniki rankingu „Gmina Dobra do Życia”!

Miasteczko Śląskie w swojej kategorii gmin powyżej 5 tys. mieszkańców zajęło 4 miejsce (1 miejsce w województwie śląskim)!

To awans o 6 pozycji - w ubiegłym roku byliśmy na 10 lokacie. Ranking został opracowany na podstawie 63 wskaźników pokazujących jakość życia we wszystkich 2477 gminach w Polsce.

Zbadano m.in.: dostępność zieleni, wydatki inwestycyjne, jakość dróg, sieci wodociągów i kanalizacji, poziom edukacji, liczbę przedszkoli, a nawet zasoby bibliotek. Wszystkie wskaźniki po przeliczeniu dały Wskaźnik Jakości Życia, a jego wartość stała się podstawą lokaty w rankingu – im wyższa, tym wyższe miejsce.

Dziękujemy! Bardzo cieszymy się z tego wyróżnienia!

Gmina Miasteczko Śląskie
Miasteczko Śląskie położone jest na północnym krańcu Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Miasto historycznie leży na Górnym Śląsku.