Czwartek, 2 grudnia 2021r. | Imieniny: Balbiny, Bibianny, Pauliny

Najaktywniejszy senior województwa śląskiego poszukiwany

20 października, 2021
grafika do wpisu: Najaktywniejszy senior województwa śląskiego poszukiwany

Przed nami kolejna edycja organizowanego przez Wojewodę Śląskiego konkursu na najaktywniejszego seniora w województwie śląskim. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach wyróżnionych ze względu na płeć, w wyniku których laureaci otrzymają tytuły „Aktywnej seniorki” oraz „Aktywnego seniora”.

Kandydaci powinni mieć ukończone 60 lat i wyróżniać się swoim działaniem na rzecz środowiska osób starszych oraz integracji międzypokoleniowej. Kandydatów zgłaszać mogą osoby fizyczne, gminy, organizacje pozarządowe i inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego na terenie województwa śląskiego.

Zgłoszeń konkursowych dokonywać należy do 22 października 2021 roku poprzez odpowiedni formularz, stanowiący załącznik do regulaminu konkursowego (załącznik nr 1) wraz z podpisanym formularzem zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestników (załącznik nr 2) oraz oświadczenie kandydata o ukończeniu 60 lat. Wszystkie załączniki wraz z regulaminem dostępne są do pobrania poniżej.

To już czwarta odsłona konkursu Wojewody Śląskiego „Aktywny Senior”, który organizuje działająca przy Wojewodzie Śląskim Rada ds. Rodziny. W ubiegłorocznej edycji wygrali: Irena Pąchalska z Chorzowskiej Rady Seniorów,  zaangażowana w działania w środowisku lokalnym. Kieruje m.in. klubem „Seniorzy w Podróży”. Natomiast tytuł Aktywnego Seniora przyznano Józefowi Brodzie z Istebnej, folkloryście, multiinstrumentaliście, budowniczemu instrumentów ludowych, pedagogowi i społecznikowi.

Regulamin Konkursu Wojewody Śląskiego Aktywny Senior 2021
Załącznik nr 1 do Regulaminu Aktywny Senior
Załącznik nr 2 do Regulaminu Aktywny Senior
Załącznik nr 3 do Regulaminu Aktywny Senior

Gmina Miasteczko Śląskie
Miasteczko Śląskie położone jest na północnym krańcu Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Miasto historycznie leży na Górnym Śląsku.