Wtorek, 29 września 2020r. | Imieniny: Michala, Gabriela, Rafala

Nowa deklaracja o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Od 28 maja 2020 r. obowiązuje nowy wzór Deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi składanej przez właściciela nieruchomości, na której zamieszkują mieszkańcy

Właściciele nieruchomości zamieszkałych zobowiązani są do złożenia deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Obowiązek złożenia deklaracji wynika z ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz uchwał Rady Miejskiej w Miasteczku Śląskim.

Poniżej wzór deklaracji obowiązującej od 28 maja 2020 r.:

NOWY wzór deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:

CO W PRZYPADKU NIEZŁOŻENIA DEKLARACJI?

W przypadku niezłożenia deklaracji, albo uzasadnionych wątpliwości co do danych zawartych w deklaracji Burmistrz Miasta Miasteczko Śląskie określi, w drodze decyzji, wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami.

Gmina Miasteczko Śląskie
Miasteczko Śląskie położone jest na północnym krańcu Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Miasto historycznie leży na Górnym Śląsku.