Poniedziałek, 22 kwietnia 2024r. | Imieniny: Kai, Leonii, Sotera
Pokaż menu

Obchody 3 maja 2020 r.

Obchody 3 maja 2020 r.

3 maja 2020 r. z okazji obchodów Święta Narodowego 3 Maja oraz kolejnej rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiegom, o godzinie 9.30 w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Miasteczku Śląskim odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny.

Po mszy świętej, z zachowaniem wymaganych środków ostrożności podyktowanych pandemią koronawirusa, Burmistrz Miasta wraz z przedstawicielami Rady Miejskiej złożyli wieńce i kwiaty pod pomnikiem Wdzięczności i tablicą upamiętniającą miejsce egzekucji pięciu powstańców śląskich przy ul. Woźnickiej, na grobach powstańców śląskich na cmentarzach parafialnych w Miasteczku Śląskim i Żyglinie, a także pod pomnikiem Powstańców Śląskich przy ul. Śląskiej.

 

3maja1.JPG
3maja2.JPG
3maja3.JPG
3maja4.JPG
Gmina Miasteczko Śląskie
Miasteczko Śląskie położone jest na północnym krańcu Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Miasto historycznie leży na Górnym Śląsku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).