Niedziela, 26 czerwca 2022r. | Imieniny: Jana, Pawla
Pokaż menu

Obchody Święta 3 Maja

26 kwietnia, 2022
grafika do wpisu: Obchody Święta 3 Maja

W związku ze zbliżającym się Świętem Narodowym Trzeciego Maja oraz rocznicą wybuchu III Powstania Śląskiego, 3 maja o godzinie 9:30 w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Miasteczku Śląskim odbędzie się Msza Święta w intencji Ojczyzny.

Patronat nad powyższymi obchodami pełni Urząd Miejski w Miasteczku Śląskim przy współpracy ze Śląskim Urzędem Wojewódzkim w Katowicach.

Z wymienionych okazji wieńce i kwiaty zostaną złożone:

  • pod Pomnikiem Wdzięczności przy ul. Woźnickiej,
  • na grobach Powstańców Śląskich na cmentarzach parafialnych w Miasteczku Śląskim i w Żyglinie, a także pod Pomnikiem Powstańców Śląskich przy ul. Śląskiej oraz pod tablicą upamiętniającą miejsce egzekucji pięciu powstańców przy ul. Woźnickiej.

Zapraszamy wszystkich Mieszkańców do udziału w obchodach!
Gmina Miasteczko Śląskie
Miasteczko Śląskie położone jest na północnym krańcu Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Miasto historycznie leży na Górnym Śląsku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).