Niedziela, 26 czerwca 2022r. | Imieniny: Jana, Pawla

Obchody Święta Narodowego 3 Maja

grafika do wpisu: Obchody Święta Narodowego 3 Maja

3 maja 2022 r. z okazji obchodów Święta Narodowego 3 Maja oraz rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego, o godzinie 9:30 w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Miasteczku Śląskim odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny.

Po mszy świętej Burmistrz Miasta, Zastępca Burmistrza Miasta, Sekretarz Miasta i Skarbnik Miasta wraz z przedstawicielami Rady Miejskiej złożyli wieńce i kwiaty pod pomnikiem Wdzięczności i tablicą upamiętniającą miejsce egzekucji pięciu Powstańców Śląskich przy ul. Woźnickiej, na grobach Powstańców Śląskich na cmentarzach parafialnych w Miasteczku Śląskim i Żyglinie, a także pod pomnikiem Powstańców Śląskich przy ul. Śląskiej.

Gmina Miasteczko Śląskie
Miasteczko Śląskie położone jest na północnym krańcu Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Miasto historycznie leży na Górnym Śląsku.