Niedziela, 26 czerwca 2022r. | Imieniny: Jana, Pawla
Pokaż menu

Obchody Święta Narodowego 3 Maja

grafika do wpisu: Obchody Święta Narodowego 3 Maja

3 maja 2022 r. z okazji obchodów Święta Narodowego 3 Maja oraz rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego, o godzinie 9:30 w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Miasteczku Śląskim odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny.

Po mszy świętej Burmistrz Miasta, Zastępca Burmistrza Miasta, Sekretarz Miasta i Skarbnik Miasta wraz z przedstawicielami Rady Miejskiej złożyli wieńce i kwiaty pod pomnikiem Wdzięczności i tablicą upamiętniającą miejsce egzekucji pięciu Powstańców Śląskich przy ul. Woźnickiej, na grobach Powstańców Śląskich na cmentarzach parafialnych w Miasteczku Śląskim i Żyglinie, a także pod pomnikiem Powstańców Śląskich przy ul. Śląskiej.

 
Gmina Miasteczko Śląskie
Miasteczko Śląskie położone jest na północnym krańcu Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Miasto historycznie leży na Górnym Śląsku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).