Piątek, 22 września 2023r. | Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima
Pokaż menu

Obchody Święta Niepodległości 11 listopada

10 listopada, 2020

grafika do wpisu: Obchody Święta Niepodległości 11 listopada

Burmistrz Miasta Michał Skrzydło zaprasza mieszkańców Miasteczka Śląskiego na obchody Święta Niepodległości 11 listopada!
 

Obchody tradycyjnie rozpoczną się uroczystą mszą świętą o godz. 9.30 w kościele parafialnym Wniebowzięcia NMP w Miasteczku Śląskim. Transmisja mszy będzie dostępna również online na profilu YouTube parafii: https://www.youtube.com/c/parafiaMiasteczko.
 

Po mszy burmistrz i przedstawiciele Rady Miejskiej przejdą pod Pomnik Wdzięczności przy ul. Woźnickiej, gdzie złożą wieniec i zapalą znicze. Następnie udadzą się na cmentarz parafialny w Miasteczku Śląskim (przy ul. Norwida) oraz cmentarz parafialny w Żyglinie.
 

Ostatnim etapem obchodów tegorocznego Święta Niepodległości będzie złożenie wieńców pod pomnikiem przy ulicy Śląskiej w Żyglinie i w pozostałych miejscach pamięci narodowej na terenie naszej gminy.
 

Obchody odbędą się z zachowaniem niezbędnych obostrzeń sanitarnych.
Gmina Miasteczko Śląskie
Miasteczko Śląskie położone jest na północnym krańcu Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Miasto historycznie leży na Górnym Śląsku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).