Środa, 29 maja 2024r. | Imieniny: Magdaleny, Bogumily, Urszuli
Pokaż menu

Rusza kolejna edycja konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna

03 kwietnia, 2023
grafika do wpisu: Rusza kolejna edycja konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna

Zarząd Województwa Śląskiego już po raz 24 we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich Oddział Katowice i Śląskim Oddziałem Towarzystwa Urbanistów Polskich organizuje konkurs Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego. Partnerem konkursu jest Śląski Związek Gmin i Powiatów.

Konkurs Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego jest pierwszą tego typu regionalną inicjatywą w Polsce stanowiącą przegląd dobrych praktyk w zakresie kreowania przestrzeni publicznych jako miejsc integracji i aktywizacji społecznej mieszkańców regionu.

Celem konkursu jest nagrodzenie realizacji urbanistycznych i architektonicznych kształtujących przestrzenie publiczne w naszym regionie oraz promocja zmian jakościowych sprzyjających podnoszeniu atrakcyjności przestrzeni Województwa Śląskiego.

Wiele miejsc zyskuje nowe oblicze poprzez wyeksponowanie istniejących walorów, a także przystosowanie kolejnych przestrzeni do współczesnych wymogów w zakresie rozwiązań estetycznych i funkcjonalnych, zarówno w kontekście dostępności jak i dostosowania do zmian klimatu.

Udział w konkursie jest bezpłatny.

Do 30 czerwca 2023 r. można zgłaszać realizacje z terenu całego naszego województwa. Zgłoszenie do konkursu odbywa się poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy.

Laureatów i finalistów konkursu zarekomenduje Zarządowi Województwa Jury konkursu składające się z członków Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej. Od 1 do 31 sierpnia 2023 r. na stronie konkursu wszyscy zainteresowani będą mogli wziąć udział w corocznym plebiscycie, w którym przyznana zostanie Nagroda Publiczności.

Ogłoszenie wyników nastąpi jesienią na gali w Muzeum Śląskim w Katowicach, podczas której laureaci konkursu zostaną uhonorowani Nagrodami i Wyróżnieniami Marszałka Województwa Śląskiego. Wszystkie nominowane, nagrodzone i wyróżnione realizacje zostaną zgłoszone do ogólnopolskiego konkursu Towarzystwa Urbanistów Polskich.

Więcej informacji na stronie: https://npp.slaskie.pl/
Gmina Miasteczko Śląskie
Miasteczko Śląskie położone jest na północnym krańcu Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Miasto historycznie leży na Górnym Śląsku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).