Sobota, 23 września 2023r. | Imieniny: Tekli, Boguslawa, Linusa
Pokaż menu

Wręczenie Złotej Odznaki Honorowej za zasługi dla województwa śląskiego

grafika do wpisu: Wręczenie Złotej Odznaki Honorowej za zasługi dla województwa śląskiego

Podczas ostatniej Sesji Rady Miejskiej Pani Lucyna Ekkert - Radna Województwa Śląskiego, w imieniu prof. Marka Gzika -Przewodniczącego Sejmiku Województwa Śląskiego, wręczyła Panu Mieczysławowi Dumieńskiemu - Przewodniczącego Fundacji Na Rzecz Dzieci Miasteczko Śląskie, Złotą Odznakę Honorową za zasługi dla województwa śląskiego.

Odznaka została wręczona za całokształt działalności Fundacji, przyczyniającej się do poprawy bezpieczeństwa środowiskowego szczególnie dzieci i młodzieży, zamieszkałych na terenach narażenia środowiska na ołów i inne metale ciężkie. Wydarzenie miało na celu uhonorowanie wszystkich osób zaangażowanych w działania Fundacji.

Podczas sesji Burmistrz Miasta wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej wręczyli coroczne Nagrody Burmistrza Miasta za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

Tegoroczna nagroda trafiła do Orkiestry Reprezentacyjnej Gminy Miasteczko Śląskie, która od ponad 10 lat uświetnia uroczystości miejskie i z najlepszej strony promuje naszą Gminę nie tylko w kraju, ale i za granicą. Pozytywna atmosfera zbudowana wokół zespołu oraz zaangażowanie muzyków sprawia, że Orkiestra prężnie się rozwija.
Gmina Miasteczko Śląskie
Miasteczko Śląskie położone jest na północnym krańcu Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Miasto historycznie leży na Górnym Śląsku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).