Piątek, 22 września 2023r. | Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima
Pokaż menu

XXIX Ogólnopolski Przegląd Hejnałów Miejskich w Lublinie

01 września, 2023
grafika do wpisu: XXIX Ogólnopolski Przegląd Hejnałów Miejskich w Lublinie

15 sierpnia 2023 r. Burmistrz Miasta Michał Skrzydło razem z Arturem Kulką z Orkiestra Reprezentacyjna Gminy Miasteczko Śląskie uczestniczł w XXIX Ogólnopolskim Przeglądzie Hejnałów Miejskich w Lublinie.

Nasz hejnał został bardzo ciepło przyjęty i jako debiutant był wykonywany dwukrotnie - raz podczas składania kwiatów przy Pomniku Nieznanego Żołnierza oraz drugi raz z balkonu Trybunału Koronnego.

W XXIX Ogólnopolskim Przeglądzie Hejnałów Miejskich wzięło udział ponad 30 trębaczy z całej Polski, prezentując hejnały z różnych miast. Ogólnopolski Przegląd Hejnałów Miejskich to nie tylko prezentacja, ale również promocja hejnałów polskich miast. Przez lata stał się także miejscem odgrywania nowo powstałych hejnałów i utrwalenia tradycji, sięgającej XVI wieku w Lublinie. To właśnie wtedy pierwszy hejnał został odegrany z wieży kościoła farnego pw. św. Michała.
Gmina Miasteczko Śląskie
Miasteczko Śląskie położone jest na północnym krańcu Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Miasto historycznie leży na Górnym Śląsku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).