Środa, 29 maja 2024r. | Imieniny: Magdaleny, Bogumily, Urszuli
Pokaż menu

Zapewnienie o ciągłości świadczenia usług dostaw wody i odbioru ścieków

17 marca, 2020
Zapewnienie o ciągłości świadczenia usług dostaw wody i odbioru ścieków

W związku z zaistniałą sytuacją zagrożenia koronawirusem Zarząd Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Tarnowskich Górach informuje, że zarówno nasza załoga jak i eksploatowane przez nas urządzenia, są przygotowane do zapewnienia ciągłości świadczenia usług dostaw wody i odbioru ścieków.

Z uzyskanych informacji oraz z komunikatów branżowych wynika, iż Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) potwierdza brak zagrożenia dla systemów wodociągowych jako formy rozprzestrzeniania koronawirusa.

Z publikacji Światowej Organizacji Zdrowia z dnia 3.03.2020r. (Water, sanitation, hygiene and waste management for the COVID-19 virus. Technical brief. WHO 3 March 2020) wynika, że wcześniej obowiązujące wytyczne WHO dotyczące jakości wody przeznaczonej do spożycia i bezpieczeństwa systemów zaopatrzenia w wodę obejmują również sytuację związaną z wybuchem epidemii COVID-19. WHO uważa, że dodatkowe środki nie są potrzebne. W szczególności proces dezynfekcji wody zapewnia szybką inaktywację wirusa COVID-19. WHO informuje, że obecnie nie ma żadnych dowodów na przeżycie wirusa COVID-19 w wodzie pitnej.

Potwierdzamy, że woda dostarczana mieszkańcom Miasteczka Śląskiego spełnia wszystkie wymagania jakościowe określone w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi oraz wymagania Dyrektywy Rady Unii Europejskiej dotyczącej jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi - jest w pełni bezpieczna dla zdrowia, a w szczególności nie zawiera żadnych patogennych mikroorganizmów.

Jednocześnie informujemy, że wdrożyliśmy w Przedsiębiorstwie Plan Utrzymania Działań na wypadek pandemii koronawirusa. Ujęte są w nim między innymi działania związane:

-  z zapewnieniem bezpieczeństwa pracy personelu, w tym procedury postępowania w przypadku wystąpienia objawów i podejrzenia infekcji u pracowników z objawami zakażenia

-  zabezpieczeniem infrastruktury oraz stanów magazynowych w celu utrzymania ciągłości usług,

-  uregulowaniem zasad w kontaktach z klientami, kontrahentami i dostawcami.
Gmina Miasteczko Śląskie
Miasteczko Śląskie położone jest na północnym krańcu Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Miasto historycznie leży na Górnym Śląsku.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).