Czwartek, 6 sierpnia 2020r. | Imieniny: Slawy, Jakuba, Oktawiana

01.08.2020r -trening sprawności syren alarmowych

30 lipca, 2020
Urząd gminy w Ożarowicach - Toen96 - Praca własna / Wikimedia / CC BY-SA 3.0 Urząd gminy w Ożarowicach - Toen96 - Praca własna / Wikimedia / CC BY-SA 3.0

Na podstawie § 10 ust. 3 i 4 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz.U. z 2013 r. poz. 96) informuje się mieszkańców Gminy Ożarowice, że w dniu:

1 sierpnia 2020r. o godz.17:00 będzie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania umożliwiający jednocześnie upamiętnienie obchodów 76. Rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Może być emitowany dźwięk ciągły trwający trzy minuty oznaczający odwołanie alarmu.

W związku z powyższym na terenie gminy Ożarowice w w/w terminie i czasie zostaną włączone syreny alarmowe usytuowane na remizach OSP.

Wójt Gminy
                                                                                                     Szef Obrony Cywilnej
                                                                                                                  ( - )
                                                                                                   mgr inż. Grzegorz Czapla

Gmina Ożarowice
Ożarowice to gmina wiejska, w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina należała terytorialnie do województwa katowickiego. Gmina jest położona na terenie dawnego księstwa siewierskiego. Siedzibą urzędu gminy są Ożarowice.