Wtorek, 19 stycznia 2021r. | Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty

24.11.2020r -trening sprawności syren alarmowych

23 listopada, 2020
Urząd gminy w Ożarowicach - Toen96 - Praca własna / Wikimedia / CC BY-SA 3.0 Urząd gminy w Ożarowicach - Toen96 - Praca własna / Wikimedia / CC BY-SA 3.0

Na podstawie § 8 ust.3 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz.U. z 2013 r. poz. 96) informuje się mieszkańców Gminy Ożarowice, że w dniu:

24 listopada 2020 r. pomiędzy godziną 9:00 a 13:00 zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności.
W ramach treningu  emitowany będzie -  dźwięk ciągły trwający trzy minuty - oznaczający odwołanie alarmu.

W związku z powyższym na terenie gminy Ożarowice w w/w terminie i czasie zostaną włączone syreny alarmowe usytuowane na remizach OSP.

Wójt Gminy
                                                                                                     Szef Obrony Cywilnej
                                                                                                                  ( - )
                                                                                                         Grzegorz Czapla

Gmina Ożarowice
Ożarowice to gmina wiejska, w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina należała terytorialnie do województwa katowickiego. Gmina jest położona na terenie dawnego księstwa siewierskiego. Siedzibą urzędu gminy są Ożarowice.