Poniedziałek, 24 stycznia 2022r. | Imieniny: Felicji, Franciszka, Rafa?a

Akcja Zima 2020/2023 -utrzymanie dróg w okresie zimowym

23 grudnia, 2021
Urząd gminy w Ożarowicach - Toen96 - Praca własna / Wikimedia / CC BY-SA 3.0 Urząd gminy w Ożarowicach - Toen96 - Praca własna / Wikimedia / CC BY-SA 3.0

Urząd Gminy Ożarowice informuje, że wykonawcą w zakresie utrzymania dróg w okresie zimowym jest firma WPTUPH Andrzej Frączek ul. Stawowa 10, 42-625 Ożarowice tel. 32/284 03 63 lub 607 215 052

Koordynatorem realizacji usługi z ramienia UG Ożarowice jest inspektor d.s. dróg i inwestycji drogowych tel. 32/393 28 87 (w godzinach pracy urzędu)

Poza godzinami pracy urzędu interwencje należy zgłaszać bezpośrednio wykonawcy robót.

Zimowe utrzymanie dróg gminnych odbywa się w ramach III standardu  t.j.: jezdnia odśnieżona na całej szerokości, a śliskość zimowa likwidowana na: skrzyżowaniach z drogami publicznymi o nawierzchni utwardzonej, skrzyżowaniach z liniami kolejowymi, odcinkach o pochyleniu powyżej 4%, przystankach autobusowych , innych miejscach ustalonych przez zarząd drogi.

Gmina Ożarowice
Ożarowice to gmina wiejska, w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina należała terytorialnie do województwa katowickiego. Gmina jest położona na terenie dawnego księstwa siewierskiego. Siedzibą urzędu gminy są Ożarowice.