Środa, 24 lipca 2024r. | Imieniny: Kingi, Krystyny
Pokaż menu

„Aktywna Szkoła – Aktywny Orlik” -realizacja programu

25 czerwca, 2024

Mamy przyjemność poinformować, że Gmina Ożarowice przystąpiła do realizacji programu pn. „Aktywna Szkoła – Aktywny Orlik”: Wspieranie działań aktywizujących prowadzonych na samorządowych (w tym szkolnych) obiektach sportowych. Program ten to kompleksowe wsparcie aktywności fizycznej skierowane w szczególności do dzieci i młodzieży, ale także do osób dorosłych. Głównym założeniem realizacji Zadania Aktywny Orlik jest udostępnienie przez jednostki samorządu terytorialnego infrastruktury, która będzie wykorzystywana do realizacji ogólnodostępnych aktywności sportowych (zajęcia, wydarzenia sportowe) prowadzonych przez osoby zatrudnione przez Realizatora krajowego. W naszej gminie zajęcia będą się odbywać do 30 listopada 2024 r. a prowadzić je będą: Barbara Widerska, Bartosz Kowalik, Roman Cichoń.

Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki a jego Realizatorem krajowym jest Fundacja Orły Sportu.

W ramach tego programu na obiektach sportowych przy Szkole w Tąpkowicach, Szkole w Zendku, Szkole w Ożarowicach oraz na obiekcie infrastruktury sportowej w Ożarowicach będą odbywać się nieodpłatne i ogólnodostępne zajęcia sportowe prowadzone przez trenerów posiadających odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia.

Harmonogram zajęć w okresie wakacyjnym przedstawia się następująco:

Poniedziałek, środa, piątek – godz. 9-13 – SP Ożarowice

Poniedziałek, środa, piątek – godz. 9-13 – SP Zendek

Poniedziałek, środa, piątek – godz. 10-14 – SP Tąpkowice

Wszystkich chętnych zapraszamy !
Gmina Ożarowice
Ożarowice to gmina wiejska, w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina należała terytorialnie do województwa katowickiego. Gmina jest położona na terenie dawnego księstwa siewierskiego. Siedzibą urzędu gminy są Ożarowice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).