Poniedziałek, 24 stycznia 2022r. | Imieniny: Felicji, Franciszka, Rafa?a

Bezpłatna mammografia w Ożarowicach 25-26 listopada

24 listopada, 2021
Urząd gminy w Ożarowicach - Toen96 - Praca własna / Wikimedia / CC BY-SA 3.0 Urząd gminy w Ożarowicach - Toen96 - Praca własna / Wikimedia / CC BY-SA 3.0

W związku z potrzebą szerzenia wiedzy w zakresie zdrowego stylu życia oraz aktywnego udziału w badaniach profilaktycznych Śląski OW Narodowego Funduszu Zdrowia organizuje badania mammograficzne. Zapraszamy Panie w wieku od 50 do 69 lat, które przez ostatnie 24 miesiące nie korzystały z tego badania lub otrzymały pisemne wskazania do ponownego wykonania badania po upływie 12 miesięcy i nie były leczone z powodu raka piersi. Mammografia jest bezpłatna, nie wymaga skierowania i wykonywana jest niezależnie od miejsca zamieszkania pacjentki.

Na badanie zabierz ze sobą:
- dokument tożsamości potrzebny przy rejestracji
- okulary będą potrzebne przy wypełnianiu ankiety (dotyczy osób z wadą wzroku)
- zdjęcie i opis poprzedniego badania, jeżeli mammografia wykonywana jest po raz kolejny. Pomoże to lekarzowi zinterpretować wynik, a w wielu przypadkach pozwala uniknąć wykonywania dodatkowych badań.

25.11.2021r godz. 9:00-12:00
Ożarowice ul. Dworcowa 15 (przy Urzędzie Gminy)
Rejestracja tel. 587-673-444

26.11.2021r godz. 9:00-14:00
Ożarowice ul. Szkolna 10 (przy Szkole Podstawowej)
Rejestracja tel. 583-257-602    583-257-605

Gmina Ożarowice
Ożarowice to gmina wiejska, w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina należała terytorialnie do województwa katowickiego. Gmina jest położona na terenie dawnego księstwa siewierskiego. Siedzibą urzędu gminy są Ożarowice.