Poniedziałek, 20 marca 2023r. | Imieniny: Klaudii, Eufemii, Maurycego
Pokaż menu

Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków

05 lipca, 2021
Urząd gminy w Ożarowicach - Toen96 - Praca własna / Wikimedia / CC BY-SA 3.0 Urząd gminy w Ożarowicach - Toen96 - Praca własna / Wikimedia / CC BY-SA 3.0

1 lipca 2021 roku została uruchomiona Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków (CEEB), która służy gromadzeniu i udostępnianiu informacji na temat ogrzewania wszystkich budynków w całym kraju. Gromadzone dane dotyczą posiadanych oraz używanych źródeł ciepła, a ich zakres został dostosowany tak, aby każdy właściciel/zarządca budynku był w stanie w prosty sposób przekazać wiarygodne informacje.

Poprzez stronę www.zone.gunb.gov.pl można złożyć deklarację dotyczącą źródeł ciepła i źródeł spalania paliw.

Zachęcamy do złożenia deklaracji w formie elektronicznej, czyli przez internet – jest to najszybszy i najwygodniejszy sposób przekazania informacji, bez wychodzenia z domu.

Terminy złożenia deklaracji dla właścicieli/zarządców (licząc od 1 lipca 2021 r.):
- do 12 miesięcy dla budynków, w których już istnieje źródło ciepła i spalania paliw,
- do 14 dni dla źródeł ciepła i spalania paliw w budynkach nowo powstałych.

Dodatkowe informacje można znaleźć po adresem: https://www.gunb.gov.pl/strona/centralna-ewidencja-emisyjnosci-budynkow-faq

 
Gmina Ożarowice
Ożarowice to gmina wiejska, w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina należała terytorialnie do województwa katowickiego. Gmina jest położona na terenie dawnego księstwa siewierskiego. Siedzibą urzędu gminy są Ożarowice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).