Poniedziałek, 30 stycznia 2023r. | Imieniny: Macieja, Martyny, Teofila
Pokaż menu

Czasowe wyłączenie oświetlenia ulicznego

23 listopada, 2022
Urząd gminy w Ożarowicach - Toen96 - Praca własna / Wikimedia / CC BY-SA 3.0 Urząd gminy w Ożarowicach - Toen96 - Praca własna / Wikimedia / CC BY-SA 3.0

W związku z sytuacją ekonomiczną dotyczącą rosnącej ceny energii elektrycznej oraz dyrektywami Rady Ministrów RP, podjęto decyzję o czasowym wyłączeniu oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Ożarowice.
Wyłączenie oświetlenia ulicznego następuje od godziny 23.00 do godziny 4.30 nad ranem.
Ponadto ograniczenia wprowadzane są również w budynkach użyteczności publicznej.
Wszystkim kierownikom polecono ograniczać zużycie światła, tam, gdzie jest to możliwe.
W urzędzie gminy na korytarzach włączone jest 70 proc. oświetlenia. Oprócz tego w tym roku na pewno nie zostaną uruchomione ozdoby - iluminacje świąteczne.
Gmina Ożarowice
Ożarowice to gmina wiejska, w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina należała terytorialnie do województwa katowickiego. Gmina jest położona na terenie dawnego księstwa siewierskiego. Siedzibą urzędu gminy są Ożarowice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).