Wtorek, 26 stycznia 2021r. | Imieniny: Tymoteusza, Michała, Tytusa
Pokaż menu

Dofinansowanie do budowy przyłączy kanalizacyjnych

01 września, 2020
Dofinansowanie do budowy przyłączy kanalizacyjnych

Zakończono realizację inwestycji pn. „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w Tąpkowicach” w obrębie ulic: Kościelnej, Kapryśnej, Prywatnej, Skargi, Radosnej, Prusa, Matejki, Krasickiego, gen. Maczka, Zwycięstwa Chrobrego, Kopernika i Sienkiewicza.

Istnieje możliwość uzyskania dofinansowania do budowy przyłączy kanalizacyjnych. Wysokość dotacji do jednego wybudowanego przyłącza kanalizacyjnego udzielana będzie do 50 % wysokości kosztów wykonania przyłącza jednak nie więcej niż 700 zł.

Warunki uzyskania dotacji:

  1. nieposiadanie względem gminy zaległości z tytułów podatków i opłat oraz innych danin publicznych, a także zaległości o charakterze cywilnoprawnym;
  2. wykonanie przyłącza w ciągu 2 miesięcy od chwili oddania danego odcinka kanalizacyjnego do użytku tj. od 1 września do 31 października 2020 roku.

Zasady udzielania osobom fizycznym dotacji celowej na dofinansowanie realizacji przyłączy kanalizacyjnych z budżetu Gminy Ożarowice zostały określone w Uchwale nr XV.242.2020 Rady Gminy Ożarowice z dnia 11 marca 2020 roku.

Wnioski na udzielenie dotacji celowej na dofinansowanie budowy przyłącza kanalizacyjnego wraz z załącznikami należy składać w Urzędzie Gminy Ożarowice pok. nr 11. Wszelkich informacji dotyczących możliwości otrzymania dotacji udziela pracownik Urzędu Gminy Ożarowice (pok. nr 15) pod nr telefonu 32/393 28 77 oraz pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej w Ożarowicach pod nr telefonu 32/284 00 77. Wnioski dostępne są w siedzibie Urzędu Gminy w Ożarowicach, w Zakładzie Gospodarki Komunalnej w Ożarowicach, u Sołtysa Sołectwa Tąpkowice, w BIP oraz stronie internetowej gminy www.ozarowice.pl

Wniosek na dofinansowanie budowy przyłącza kanalizacyjnego (plik pdf)
Gmina Ożarowice
Ożarowice to gmina wiejska, w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina należała terytorialnie do województwa katowickiego. Gmina jest położona na terenie dawnego księstwa siewierskiego. Siedzibą urzędu gminy są Ożarowice.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).