Wtorek, 29 września 2020r. | Imieniny: Michala, Gabriela, Rafala

Dofinansowanie do budowy przyłączy kanalizacyjnych

01 września, 2020
Dofinansowanie do budowy przyłączy kanalizacyjnych

Zakończono realizację inwestycji pn. „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w Tąpkowicach” w obrębie ulic: Kościelnej, Kapryśnej, Prywatnej, Skargi, Radosnej, Prusa, Matejki, Krasickiego, gen. Maczka, Zwycięstwa Chrobrego, Kopernika i Sienkiewicza.

Istnieje możliwość uzyskania dofinansowania do budowy przyłączy kanalizacyjnych. Wysokość dotacji do jednego wybudowanego przyłącza kanalizacyjnego udzielana będzie do 50 % wysokości kosztów wykonania przyłącza jednak nie więcej niż 700 zł.

Warunki uzyskania dotacji:

1. nieposiadanie względem gminy zaległości z tytułów podatków i opłat oraz innych danin publicznych, a także zaległości o charakterze cywilnoprawnym;
  2. wykonanie przyłącza w ciągu 2 miesięcy od chwili oddania danego odcinka kanalizacyjnego do użytku tj. od 1 września do 31 października 2020 roku.

Zasady udzielania osobom fizycznym dotacji celowej na dofinansowanie realizacji przyłączy kanalizacyjnych z budżetu Gminy Ożarowice zostały określone w Uchwale nr XV.242.2020 Rady Gminy Ożarowice z dnia 11 marca 2020 roku.

Wnioski na udzielenie dotacji celowej na dofinansowanie budowy przyłącza kanalizacyjnego wraz z załącznikami należy składać w Urzędzie Gminy Ożarowice pok. nr 11. Wszelkich informacji dotyczących możliwości otrzymania dotacji udziela pracownik Urzędu Gminy Ożarowice (pok. nr 15) pod nr telefonu 32/393 28 77 oraz pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej w Ożarowicach pod nr telefonu 32/284 00 77. Wnioski dostępne są w siedzibie Urzędu Gminy w Ożarowicach, w Zakładzie Gospodarki Komunalnej w Ożarowicach, u Sołtysa Sołectwa Tąpkowice, w BIP oraz stronie internetowej gminy www.ozarowice.pl

Wniosek na dofinansowanie budowy przyłącza kanalizacyjnego (plik pdf)

Gmina Ożarowice
Ożarowice to gmina wiejska, w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina należała terytorialnie do województwa katowickiego. Gmina jest położona na terenie dawnego księstwa siewierskiego. Siedzibą urzędu gminy są Ożarowice.