Czwartek, 2 grudnia 2021r. | Imieniny: Balbiny, Bibianny, Pauliny

Druga edycja konkursu „Aktywność mieszkańców sołectw Gminy Ożarowice” 2018-2023

08 października, 2021
Druga edycja konkursu „Aktywność mieszkańców sołectw Gminy Ożarowice” 2018-2023

Wójt Gminy Ożarowice w październiku 2018r. ogłosił drugą edycję  konkursu „Aktywność mieszkańców sołectw Gminy Ożarowice”.

Celem konkursu jest aktywizacja i pobudzenie zaangażowania mieszkańców gminy do podejmowania inicjatyw zmierzających do udziału w decydowaniu o wspólnej współpracy na rzecz swoich sołectw.

Konkurs polega na uzyskaniu najwyższego wyniku zsumowanej frekwencji udziału mieszkańców w wyborach i zebraniach wiejskich w latach 2018-2023. Rozstrzygnięcie konkursu i wybór trzech najaktywniejszych sołectw odbędzie się  w październiku 2023 roku.

Zwycięskie trzy sołectwa otrzymają nagrody odpowiednio w wysokości 400.000 zł, 200.000 zł, 100.000 zł, a mieszkańcy sami zadecydują na jaki cel przeznaczą otrzymane środki finansowe w budżecie na 2024 rok.

Poniżej podajemy pierwsze wyniki, jakie sołectwa uzyskały za udział w wyborach do rady gminy, rady powiatu, sejmiku województwa  oraz w wyborach wójta.

TABELA WYNIKÓW

Gmina Ożarowice
Ożarowice to gmina wiejska, w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina należała terytorialnie do województwa katowickiego. Gmina jest położona na terenie dawnego księstwa siewierskiego. Siedzibą urzędu gminy są Ożarowice.