Poniedziałek, 27 marca 2023r. | Imieniny: Lidii, Ernesta
Pokaż menu

Dystrybucja węgla za pośrednictwem Gminy Ożarowice

22 lutego, 2023
Dystrybucja węgla za pośrednictwem Gminy Ożarowice

Informujemy, że w związku z dystrybucją węgla przez samorządy, dalej jest możliwość nabycia węgla za pośrednictwem Gminy Ożarowice. Dostępny jest wyłącznie ekogroszek, gdyż orzech został już w całości rozdystrybuowany przez Nasz samorząd. W przypadku ekogroszku – jest to polski ekogroszek Karlik, tak jak w ubiegłym roku. Osoby uprawnione do nabycia ekogroszku za pośrednictwem Gminy Ożarowice zgodnie z ustawą z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych, muszą spełnić dwa warunki, a mianowicie być uprawnionym do otrzymania dodatku węglowego w wysokości 3000 zł oraz nie dokonać zakupu opału po cenie niższej niż 2000 zł brutto na sezon grzewczy 2022-2023 np. na sklepie internetowym PGG. Osoby, które nie nabyły opału w ramach I tury, mogą nabyć od razu całe 3 tony, natomiast osoby, które nabyły już w I turze 1,5 tony opału, mogą teraz nabyć maksymalnie 1,5 tony. Cena za 1 tonę jest bez zmian tj. 2000 zł, cena obejmuje transport na wskazany adres we wniosku. Szczegółowych informacji udzieli pracownik Urzędu pod numerem telefonu: 32-393-28-78 bądź osobiście w pok. nr 8. Osoby zainteresowane nabyciem ekogroszku prosimy o wypełnienie i złożenie wniosku do pok. nr 8 na I piętrze Urzędu Gminy Ożarowice. 

WNIOSEK NA ZAKUP WĘGLA (pdf)
Gmina Ożarowice
Ożarowice to gmina wiejska, w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina należała terytorialnie do województwa katowickiego. Gmina jest położona na terenie dawnego księstwa siewierskiego. Siedzibą urzędu gminy są Ożarowice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).