Piątek, 9 czerwca 2023r. | Imieniny: Pelagii, Dominika, Efrema
Pokaż menu

Dyżur EKODORADCY. Bezpłatna pomoc w zakresie uzyskania dofinansowania na wymianę źródła ciepła i termomodernizację budynków.

17 lutego, 2023

Zapraszamy mieszkańców Gminy Ożarowice na dyżur Ekodoradcy Subregionalnego Pana Sławomira Potempy ze Śląskiego Związku Gmin i Powiatów Subregionu Centralnego Województwa Śląskiego z siedzibą w Gliwicach.

Ekodoradca w wyznaczonych terminach będzie pełnił dyżury dla mieszkańców w Bibliotece i Ośrodku Kultury Gminy Ożarowice w Tąpkowicach  lub innym wskazanym miejscu, w trakcie których będzie można zasięgnąć informacji m.in. o dostępnych formach dofinansowania do wymiany źródła ciepła i termomodernizacji budynków. Pierwszy dyżur odbędzie się 20 lutego br. (poniedziałek) w godzinach od 8:30 do 16:00 w Bibliotece i Ośrodku Kultury Gminy Ożarowice w Tąpkowicach przy ul. Zwycięstwa 17.

Z Ekodoradcą można również skontaktować się mailowo: ekodoradca@subregioncentralny.pl oraz telefonicznie pod numerem: 797 714 374.

Do głównych zadań Ekodoradcy należy m.in. udzielanie wsparcia w zakresie pozyskiwania dotacji do wymiany źródła ciepła i termomodernizacji budynków, a także informowanie o dostępnych formach wsparcia w tym zakresie. Przekazywanie najważniejszych informacji dotyczących deklaracji o źródłach ciepła (CEEB), obowiązujących terminów, form i zasad jej składania. Ekodoradca będzie również prowadził działania mające na celu realizację Programu ochrony powietrza i uchwały antysmogowej dla województwa śląskiego, w tym spraw związanych z wymianą starych kotłów węglowych.
Gmina Ożarowice
Ożarowice to gmina wiejska, w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina należała terytorialnie do województwa katowickiego. Gmina jest położona na terenie dawnego księstwa siewierskiego. Siedzibą urzędu gminy są Ożarowice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).