Wtorek, 9 sierpnia 2022r. | Imieniny: Romana, Ryszarda, Edyty

GŁOSOWANIE – Budżet Partycypacyjny Powiatu Tarnogórskiego

20 czerwca, 2022
Urząd gminy w Ożarowicach - Toen96 - Praca własna / Wikimedia / CC BY-SA 3.0 Urząd gminy w Ożarowicach - Toen96 - Praca własna / Wikimedia / CC BY-SA 3.0

Do dnia 24 czerwca br. (do godziny 12.00)  każdy mieszkaniec Powiatu Tarnogórskiego, bez względu na wiek, może oddać swój głos na jeden z projektów zgłoszonych w ramach VII edycji Budżetu Partycypacyjnego Powiatu Tarnogórskiego.

Głosowanie odbywa się za pośrednictwem strony www.budzetpartycypacyjny.tarnogorski.pl

Zachęcamy do oddania głosu na:

PROJEKT nr 11 „Zwiększenie bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez korektę przebiegu drogi powiatowej ul. Mickiewicza w Ossach”, który został zgłoszony przez Radną i jednocześnie Sołtys Oss.

Projekt będzie polegał na korekcie przebiegu drogi powiatowej 3201S, ul. Mickiewicza w Ossach w rejonie posesji nr 10. W ramach zadania zostanie wybudowana nowa droga o nawierzchni asfaltowej i długości ok. 110 m wraz z utwardzonym poboczem i odwodnieniem w postaci rowu. Gmina zleciła opracowanie dokumentacji projektowej dla przedmiotowego zadania.
Odcinek drogi, stanowiącej ul. Mickiewicza od nr 1 do nr 10 w Ossach składa się z trzech zakrętów. Istnieje konieczność likwidacji niebezpiecznych zakrętów. Jezdnia na tym odcinku jest bardzo wąska. W pasie drogowym istnieją rowy, które są niezbędne ze względu na konieczność odwodnienia podmokłych terenów przyległych do drogi. Wytyczenie nowego przebiegu drogi powiatowej ul. Mickiewicza w Ossach poprzez budowę nowej drogi znacząco poprawi bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

W celu oddania głosu należy wypełnić formularz do głosowania podając podstawowe dane takie jak:   imię i nazwisko, adres zamieszkania, pesel,  wypełnić krótką ankietę, zaakceptować oświadczenia i zatwierdzić formularz przyciskiem „potwierdź”.

Głosuj na projekt nr 11
WYGRAJMY 270 000 zł DLA GMINY OŻAROWICE

Gmina Ożarowice
Ożarowice to gmina wiejska, w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina należała terytorialnie do województwa katowickiego. Gmina jest położona na terenie dawnego księstwa siewierskiego. Siedzibą urzędu gminy są Ożarowice.