Środa, 29 maja 2024r. | Imieniny: Magdaleny, Bogumily, Urszuli
Pokaż menu

UWAGA! ZMIANY ZASAD ZBIERANIA ODPADÓW!

12 grudnia, 2019
Urząd gminy w Ożarowicach - Toen96 - Praca własna / Wikimedia / CC BY-SA 3.0 Urząd gminy w Ożarowicach - Toen96 - Praca własna / Wikimedia / CC BY-SA 3.0

W związku z nowelizacją ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, od dnia 01.01.2020 r. na terenie Gminy Ożarowice zostanie wprowadzony obowiązek segregacji odpadów komunalnych. W praktyce oznacza to, że właściciel nieruchomości, na której zamieszkują mieszkańcy, nie będzie mógł zadeklarować nieselektywnej zbiórki odpadów i oddawać ich podczas odbioru. Wobec tego właściciele nieruchomości, którzy w dotychczas złożonych deklaracjach wskazali brak prowadzenia selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, zobligowani są do złożenia nowych deklaracji, w których wskażą prowadzenie selektywnej zbiórki odpadów. Nowe deklaracje będą obowiązywać od stycznia 2020 r.
Osoby, które mają złożoną deklarację i zadeklarowały prowadzenie selektywnej zbiórki odpadów nie muszą składać deklaracji ponownie.

Ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach przewiduje opłatę podwyższoną  za niewypełnienie obowiązku zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny w wysokości nie niższej niż dwukrotna wysokość i nie wyższej niż czterokrotna wysokość stawki za odpady zbierane selektywnie ustalonej przez radę gminy.
Gmina Ożarowice
Ożarowice to gmina wiejska, w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina należała terytorialnie do województwa katowickiego. Gmina jest położona na terenie dawnego księstwa siewierskiego. Siedzibą urzędu gminy są Ożarowice.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).