Sobota, 15 czerwca 2024r. | Imieniny: Wita, Jolanty
Pokaż menu

Informacja organu prowadzącego przedszkola publiczne na terenie Gminy Ożarowice

05 maja, 2020
Urząd gminy w Ożarowicach - Toen96 - Praca własna / Wikimedia / CC BY-SA 3.0 Urząd gminy w Ożarowicach - Toen96 - Praca własna / Wikimedia / CC BY-SA 3.0

W związku z wejściem w życie regulacji zawartej w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 kwietnia 2020 roku zmieniającego Rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2020r., poz. 780) po przeprowadzeniu konsultacji i analizy sytuacji dotyczącej ryzyka związanego z zagrożeniem epidemicznym informuję, że przedszkola publiczne funkcjonujące na obszarze Gminy Ożarowice nie będą otwarte począwszy od 6 maja 2020 roku do odwołania.
Kierując się wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczącymi zapewnienia warunków higieniczno-sanitarnych ograniczających w wysokim stopniu możliwość zarażenia COVID-19   na chwilę obecna nie można zagwarantować dzieciom, rodzicom, opiekunom oraz personelowi przedmiotowych jednostek zapewnienia opieki przedszkolnej w warunkach istotnie ograniczających ryzyko zakażenia COVID-19.

  Wójt Gminy Ożarowice

mgr inż. Grzegorz Czapla
Gmina Ożarowice
Ożarowice to gmina wiejska, w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina należała terytorialnie do województwa katowickiego. Gmina jest położona na terenie dawnego księstwa siewierskiego. Siedzibą urzędu gminy są Ożarowice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).