Czwartek, 6 sierpnia 2020r. | Imieniny: Slawy, Jakuba, Oktawiana

Kompostuj bioodpady i płać mniej za gospodarowanie odpadami

30 czerwca, 2020
Urząd gminy w Ożarowicach - Toen96 - Praca własna / Wikimedia / CC BY-SA 3.0 Urząd gminy w Ożarowicach - Toen96 - Praca własna / Wikimedia / CC BY-SA 3.0

Miesięczna opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi w Gminie Ożarowice wynosi 25 zł/os

Jeżeli nie kompostujesz bioodpadów, to od 01.08.2020 r. zapłacisz o 8 zł więcej, tj.33 zł/os

Zachęcamy  mieszkańców do ograniczenia oddawania odpadów biodegradowalnych i zakładania własnych przydomowych kompostowników. Kompostować możemy skoszoną trawę, chwasty pozbawione nasion, opadłe liście, rozdrobnione gałęzie, popiół z kominka i z grilla, obierki warzyw i owoców. Pożądane są fusy z kawy i herbaty (przywabiają do kompostu dżdżownice).

Przyłącz się do akcji JESTEM EKO – KOMPOSTUJĘ BIOODPADY!

Korzyści płynące z kompostowania bioodpadów:

1) Jestem EKO – żyję w równowadze z naturą i dbam o środowisko. Warto wprowadzić kilka prostych zasad w nasze życie, kilka zmian, które mogą sprawić, że nasza planeta będzie piękniejsza dla nas i przyszłych pokoleń.

2) Kompostuję bioodpady, które stają się źródłem naturalnego, darmowego nawozu, który możemy wykorzystać do użyźnienia gleby w ogrodzie czy w doniczkach.

3) Nie płacę za innych – kompostuję bioodpady, dzięki czemu korzystam z ulgi za zagospodarowanie tych odpadów.

W przypadku kompostowania całości bioodpadów należy złożyć deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, uwzględniającą ulgę za kompost.

Gmina Ożarowice
Ożarowice to gmina wiejska, w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina należała terytorialnie do województwa katowickiego. Gmina jest położona na terenie dawnego księstwa siewierskiego. Siedzibą urzędu gminy są Ożarowice.