Czwartek, 6 sierpnia 2020r. | Imieniny: Slawy, Jakuba, Oktawiana
Pokaż menu

Kompostuj bioodpady i płać mniej za gospodarowanie odpadami

30 czerwca, 2020
Urząd gminy w Ożarowicach - Toen96 - Praca własna / Wikimedia / CC BY-SA 3.0 Urząd gminy w Ożarowicach - Toen96 - Praca własna / Wikimedia / CC BY-SA 3.0

Miesięczna opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi w Gminie Ożarowice wynosi 25 zł/os

Jeżeli nie kompostujesz bioodpadów, to od 01.08.2020 r. zapłacisz o 8 zł więcej, tj.33 zł/os

Zachęcamy  mieszkańców do ograniczenia oddawania odpadów biodegradowalnych i zakładania własnych przydomowych kompostowników. Kompostować możemy skoszoną trawę, chwasty pozbawione nasion, opadłe liście, rozdrobnione gałęzie, popiół z kominka i z grilla, obierki warzyw i owoców. Pożądane są fusy z kawy i herbaty (przywabiają do kompostu dżdżownice).

Przyłącz się do akcji JESTEM EKO – KOMPOSTUJĘ BIOODPADY!

Korzyści płynące z kompostowania bioodpadów:

1) Jestem EKO – żyję w równowadze z naturą i dbam o środowisko. Warto wprowadzić kilka prostych zasad w nasze życie, kilka zmian, które mogą sprawić, że nasza planeta będzie piękniejsza dla nas i przyszłych pokoleń.

2) Kompostuję bioodpady, które stają się źródłem naturalnego, darmowego nawozu, który możemy wykorzystać do użyźnienia gleby w ogrodzie czy w doniczkach.

3) Nie płacę za innych – kompostuję bioodpady, dzięki czemu korzystam z ulgi za zagospodarowanie tych odpadów.

W przypadku kompostowania całości bioodpadów należy złożyć deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, uwzględniającą ulgę za kompost.

       
   
 
     Gmina Ożarowice
Ożarowice to gmina wiejska, w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina należała terytorialnie do województwa katowickiego. Gmina jest położona na terenie dawnego księstwa siewierskiego. Siedzibą urzędu gminy są Ożarowice.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).