Niedziela, 24 września 2023r. | Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry
Pokaż menu

Komunikat dla odbiorców wody w Pyrzowicach ul. Siedliska z dnia 28 sierpnia 2023 roku

28 sierpnia, 2023
Urząd gminy w Ożarowicach - Toen96 - Praca własna / Wikimedia / CC BY-SA 3.0 Urząd gminy w Ożarowicach - Toen96 - Praca własna / Wikimedia / CC BY-SA 3.0

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bytomiu  informuje, że w badaniach jakości wody z wodociągu zaopatrującego odbiorców w Pyrzowicach ul. Siedliska (woda zakupywana z Gminnego Zakładu Gospodarki Wodnej i Komunalnej Mierzęcice) stwierdzono obecność enterokoków.

Woda nie nadaje się do spożycia (dot. picia, przygotowania posiłków, mycia owoców i warzyw itp.) oraz do celów higienicznych (mycia się i kąpieli).  Woda może być używana do prac porządkowych (np. mycie podłóg) i spłukiwania toalet.

Trwają pracę mające na celu przywrócenie jakości wody zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017r., w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz.U. z 2017r., poz. 2294).

Zalecenie obowiązuje do czasu wydanie kolejnego komunikatu.
Gmina Ożarowice
Ożarowice to gmina wiejska, w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina należała terytorialnie do województwa katowickiego. Gmina jest położona na terenie dawnego księstwa siewierskiego. Siedzibą urzędu gminy są Ożarowice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).