Czwartek, 2 grudnia 2021r. | Imieniny: Balbiny, Bibianny, Pauliny

Komunikat dla odbiorców wody w Pyrzowicach, ul.Siedliska

24 września, 2021
Urząd gminy w Ożarowicach - Toen96 - Praca własna / Wikimedia / CC BY-SA 3.0 Urząd gminy w Ożarowicach - Toen96 - Praca własna / Wikimedia / CC BY-SA 3.0

Dnia 24 września 2021r. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bytomiu informuje, że w badaniach jakości wody z rurociągu zaopatrującego odbiorców w Pyrzowicach, ul.Siedliska stwierdzono obecność bakterii grupy coli i wysoką wartość parametru ogólna liczba mikroorganizmów w 22 st. Celcjusza.

Woda nie nadaje się do spożycia (dot. picia, przygotowania posiłków, mycia owoców i warzyw itp.) oraz do celów higienicznych (mycia się i kąpieli).

Woda może być używana do prac porządkowych (np. mycia podłóg) i spłukiwania toalet.
Trwają prace mające na celu przywrócenie jakości wody zgodnej z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dn. 07.12.2017r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz.U. z 2017r., poz.2294).
Zalecenie obowiązuje do czasu wydnia kolejnego komunikatu.

Gmina Ożarowice
Ożarowice to gmina wiejska, w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina należała terytorialnie do województwa katowickiego. Gmina jest położona na terenie dawnego księstwa siewierskiego. Siedzibą urzędu gminy są Ożarowice.