Wtorek, 4 października 2022r. | Imieniny: Rozalii, Edwina, Franciszka

Komunikat ZGK o przerwach w dostawie wody

29 lipca, 2022
Urząd gminy w Ożarowicach - Toen96 - Praca własna / Wikimedia / CC BY-SA 3.0 Urząd gminy w Ożarowicach - Toen96 - Praca własna / Wikimedia / CC BY-SA 3.0

Zakład Gospodarki Komunalnej w Ożarowicach informuje że w dniach 01-02 sierpnia 2022r. (poniedziałek - wtorek) na terenie gminy Ożarowice wystąpią przerwy w dostawie wody, oraz obniżeniu ciśnienia wody w sieci wodociagowej.

W godz.6:00–20:00 w miejscowości Niezdara ul. Plac Floriana oraz ul. Wodna 1- 2.
Woda na cele spożywcze zostanie dostarczona przez pracowników ZGK na każdą posesję w dniu 1 siernia 2022r.
Wodę na cele bytowe będzie można pobierać ze zbiornika mauser, który zosanie dostarczony na teren OSP w Niezdarze.

Utrudnienia związane są z prowadzonymi pracami modernizacyjnymi gminnej sieci wodociągowej.

Jednocześnie ZKG prosi mieszkańców Zendka oraz Strąkowa, by w dniach 01-02 sierpnia 2022r.(poniedziałek - wtorek) ograniczyli pobór wody na cele związane z podlewaniem ogródków, myciem samochodów do niezbędnego minimum, ponieważ prace modernizacyjne gminnej sieci wodociągowej będą skutkować obniżonym ciśnieniem wody w sieci.

Gmina Ożarowice
Ożarowice to gmina wiejska, w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina należała terytorialnie do województwa katowickiego. Gmina jest położona na terenie dawnego księstwa siewierskiego. Siedzibą urzędu gminy są Ożarowice.