Niedziela, 24 września 2023r. | Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry
Pokaż menu

Montaż OZE na budynkach użyteczności publicznej na terenie Gminy Ożarowice

21 września, 2020

Gmina Ożarowice pozyskała dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej na wykonanie instalacji fotowoltaicznych na budynkach użyteczności publicznej.

Zakresem projektu objęte są następujące obiekty Gminy Ożarowice:

1. Budynek Świetlicy Wiejskiej w Celinach

2. Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Ossach

3. Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Niezdarze

4. Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Pyrzowicach

5. Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Zendku

6. Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Celinach

7. Budynek LKS Zendek

W ramach projektu zostaną wykonane nie tylko instalacje fotowoltaiczne, ale również dwie pompy ciepła (w Świetlicy w Celinach oraz budynku LKS Zendek).

Celem realizacji jest poprawa jakości powietrza i środowiska naturalnego w naszej Gminie, w tym poprzez ograniczenie niskiej emisji oraz wykorzystanie odnawialnych źródeł energii.

Efektem realizacji projektu będzie także ograniczenie środków publicznych przeznaczanych na zakup energii elektrycznej od zewnętrznych dostawców. Dzięki temu środki pozostałe w budżecie będą mogły zostać wydane na inne cele publiczne.

Projekt jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, z którego pozyskano ponad 1,1 mln zł dofinansowania. Wartość projektu wynosi 1,4 mln zł. Planowane zakończenie projektu to grudzień 2020.
Gmina Ożarowice
Ożarowice to gmina wiejska, w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina należała terytorialnie do województwa katowickiego. Gmina jest położona na terenie dawnego księstwa siewierskiego. Siedzibą urzędu gminy są Ożarowice.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).