Piątek, 1 marca 2024r. | Imieniny: Antoniny, Radoslawa, Dawida
Pokaż menu

Po narodzinach dziecka pamiętaj o zmianie deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

22 listopada, 2023
Urząd gminy w Ożarowicach - Toen96 - Praca własna / Wikimedia / CC BY-SA 3.0 Urząd gminy w Ożarowicach - Toen96 - Praca własna / Wikimedia / CC BY-SA 3.0

Przy okazji narodzin dziecka należy pamiętać o wizycie w Urzędzie. Konieczna jest wówczas m.in. zmiana deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Szczególnie, że opieka nad małymi dziećmi generuje ogromne ilości odpadów w postaci zużytych pieluch, środków czystości, czy opakowań po artykułach spożywczych.

Urząd Gminy Ożarowice na bieżąco weryfikuje liczbę osób zamieszkujących daną nieruchomość względem liczby osób zgłoszonych w deklaracjach śmieciowych i oczywiście przeprowadza stosowne kontrole. Jednak aby mieszkańcy nie byli narażeni na konieczność regulowania zaległych opłat za odpady (czasami setki złotych), zalecamy bezzwłoczne dokonywanie zmiany deklaracji pod kątem ilości osób zamieszkujących nieruchomość.

Sam meldunek dziecka nie zwalnia z obowiązku złożenia nowej deklaracji wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Z chwilą zamieszkania na nieruchomości, narodzone dziecko powinno zostać ujęte w deklaracji. Przypominamy tym rodzicom, którzy nie zgłosili swoich dzieci, o dopilnowaniu tego obowiązku. Konsekwencją niezgłoszenia wszystkich osób zamieszkujących na posesji może być konieczność uiszczenia zaległej opłaty śmieciowej nawet do 5 lat wstecz.

Więcej informacji udziela Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Ożarowice, tel. (32)393-28-65.
Gmina Ożarowice
Ożarowice to gmina wiejska, w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina należała terytorialnie do województwa katowickiego. Gmina jest położona na terenie dawnego księstwa siewierskiego. Siedzibą urzędu gminy są Ożarowice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).