Środa, 29 maja 2024r. | Imieniny: Magdaleny, Bogumily, Urszuli
Pokaż menu

Portal InfoGZM – dane o Metropolii w jednym miejscu

13 lipca, 2020

Portal InfoGZM to narzędzie gromadzenia, udostępniania i wizualizacji danych publicznych dla Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii i jej gmin członkowskich. Daje także możliwość prowadzenia wszechstronnych analiz trendów i procesów oraz do badań porównawczych całej GZM i poszczególnych gmin.

W jednym miejscu znajdziecie Państwo zróżnicowane informacje, m.in. w zakresie danych demograficznych, gospodarczych, budżetowych, środowiskowych, przestrzennych. Zawiera także wykaz materiałów sporządzanych dla GZM i na temat GZM, a także opracowania własne, jak np. interaktywne mapy dotyczące: zjawisk demograficznych oraz przepływów ludności w związku z pracą i mapowe zbiorcze zestawienie kierunków zagospodarowania przestrzennego  gmin GZM (na bazie 41 obowiązujących studiów uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego), czy też informacje na temat programów rewitalizacji.

Zbierane i opracowywane dane prezentowane są m.in. za pomocą: map, kartogramów, wykresów, raportów i infografik. Podstawowym źródłem danych jest Główny Urząd Statystyczny, ale także wykorzystywane są informacje z innych źródeł, jak np.: Regionalna Izba Obrachunkowa, Ministerstwo Finansów i budżety gmin, Główny Urząd Geodezji i Kartografii, Główny Inspektorat Ochrony Środowiska, Państwowy Instytut Geologiczny.

Portal ten został opracowany w ramach Metropolitalnego Obserwatorium Społeczno-Ekonomicznego Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, realizowanego przez Departament Strategii i Polityki Przestrzennej.
Gmina Ożarowice
Ożarowice to gmina wiejska, w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina należała terytorialnie do województwa katowickiego. Gmina jest położona na terenie dawnego księstwa siewierskiego. Siedzibą urzędu gminy są Ożarowice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).