Wtorek, 28 maja 2024r. | Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny
Pokaż menu

Pozyskaliśmy kolejny grant na zakup sprzętu komputerowego dla gminnych szkół

03 lipca, 2020
Urząd gminy w Ożarowicach - Toen96 - Praca własna / Wikimedia / CC BY-SA 3.0 Urząd gminy w Ożarowicach - Toen96 - Praca własna / Wikimedia / CC BY-SA 3.0

W ramach projektu „Zdalna Szkoła+” Gmina Ożarowice pozyskała kolejny grant w wysokości 45 000 zł na zakup sprzętu komputerowego dla potrzebujących uczniów  z terenu naszej Gminy.

Projekt, podobnie jak pierwsza edycja,  jest odpowiedzią na sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem. Laptopy wysokiej jakości umożliwią dzieciom, które nie miały dotychczas takich możliwości, kontynuowanie realizacji podstawy programowej w warunkach domowych, a nauczycielom przekazywanie wiedzy uczniom. Ponadto ze środków własnych gmina dokupiła torby oraz myszki do każdego laptopa. Zakupiony sprzęt trafi do placówek w okresie wakacyjnym. 

W sumie, w ramach projektów  #zdalnaszkoła i #zdalnaszkoła+ pozyskaliśmy w 2020 r.  dofinansowanie w wysokości 105.000 zł, co pozwoliło nam na zakup aż 35  szt. laptopów wraz z oprogramowaniem.  Oba projekty w całości finansowane są ze środków pochodzących z Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.
Gmina Ożarowice
Ożarowice to gmina wiejska, w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina należała terytorialnie do województwa katowickiego. Gmina jest położona na terenie dawnego księstwa siewierskiego. Siedzibą urzędu gminy są Ożarowice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).