Poniedziałek, 10 sierpnia 2020r. | Imieniny: Borysa, Filomeny, Wawrzynca
Pokaż menu

Pozyskaliśmy kolejny grant na zakup sprzętu komputerowego dla gminnych szkół

03 lipca, 2020
Urząd gminy w Ożarowicach - Toen96 - Praca własna / Wikimedia / CC BY-SA 3.0 Urząd gminy w Ożarowicach - Toen96 - Praca własna / Wikimedia / CC BY-SA 3.0

W ramach projektu „Zdalna Szkoła+” Gmina Ożarowice pozyskała kolejny grant w wysokości 45 000 zł na zakup sprzętu komputerowego dla potrzebujących uczniów  z terenu naszej Gminy.

Projekt, podobnie jak pierwsza edycja,  jest odpowiedzią na sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem. Laptopy wysokiej jakości umożliwią dzieciom, które nie miały dotychczas takich możliwości, kontynuowanie realizacji podstawy programowej w warunkach domowych, a nauczycielom przekazywanie wiedzy uczniom. Ponadto ze środków własnych gmina dokupiła torby oraz myszki do każdego laptopa. Zakupiony sprzęt trafi do placówek w okresie wakacyjnym. 

W sumie, w ramach projektów  #zdalnaszkoła i #zdalnaszkoła+ pozyskaliśmy w 2020 r.  dofinansowanie w wysokości 105.000 zł, co pozwoliło nam na zakup aż 35  szt. laptopów wraz z oprogramowaniem.  Oba projekty w całości finansowane są ze środków pochodzących z Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.
Gmina Ożarowice
Ożarowice to gmina wiejska, w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina należała terytorialnie do województwa katowickiego. Gmina jest położona na terenie dawnego księstwa siewierskiego. Siedzibą urzędu gminy są Ożarowice.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).