Wtorek, 28 maja 2024r. | Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny
Pokaż menu

Radni udzielili wójtowi absolutorium

03 lipca, 2020
Urząd gminy w Ożarowicach - Toen96 - Praca własna / Wikimedia / CC BY-SA 3.0 Urząd gminy w Ożarowicach - Toen96 - Praca własna / Wikimedia / CC BY-SA 3.0

1 lipca 2020r. w Ożarowicach odbyła się XVII Sesja Rady Gminy Ożarowice, podczas której wójt Grzegorz Czapla przedstawił radnym raport o stanie gminy za rok 2019. Po przeprowadzonej nad raportem debacie i przyjęciu sprawozdania finansowego za ubiegły rok radni udzielili wójtowi absolutorium.

Zgodnie z nowelizacją ustawy o samorządzie gminnym wójt przedstawił na sesji raport o stanie gminy. Dokument ten zawiera informacje dotyczące realizacji programów i strategii realizowanych przez gminę Ożarowice, a także sposoby wykonania uchwał podjętych przez radę gminy. Zaprezentowana została: sytuacja finansowa i demograficzna gminy, inwestycje, oświata, kultura, sport, pomoc społeczna, bezpieczeństwo publiczne i ochrona przeciwpożarowa oraz ochrona środowiska naturalnego. Nad przedstawionym raportem o stanie gminy przeprowadzona została debata, po której radni jednogłośnie udzielili wójtowi wotum zaufania. Po przyjęciu sprawozdania finansowego za poprzedni rok i zapoznaniu się z pozytywnymi opiniami Regionalnej Izby Obrachunkowej i Komisji Rewizyjnej na temat realizacji budżetu gminy za 2019 rok, radni jednogłośnie podjęli także uchwałę o udzieleniu wójtowi absolutorium.
Gmina Ożarowice
Ożarowice to gmina wiejska, w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina należała terytorialnie do województwa katowickiego. Gmina jest położona na terenie dawnego księstwa siewierskiego. Siedzibą urzędu gminy są Ożarowice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).