Poniedziałek, 10 sierpnia 2020r. | Imieniny: Borysa, Filomeny, Wawrzynca
Pokaż menu

Radni udzielili wójtowi absolutorium

03 lipca, 2020
Urząd gminy w Ożarowicach - Toen96 - Praca własna / Wikimedia / CC BY-SA 3.0 Urząd gminy w Ożarowicach - Toen96 - Praca własna / Wikimedia / CC BY-SA 3.0

1 lipca 2020r. w Ożarowicach odbyła się XVII Sesja Rady Gminy Ożarowice, podczas której wójt Grzegorz Czapla przedstawił radnym raport o stanie gminy za rok 2019. Po przeprowadzonej nad raportem debacie i przyjęciu sprawozdania finansowego za ubiegły rok radni udzielili wójtowi absolutorium.

Zgodnie z nowelizacją ustawy o samorządzie gminnym wójt przedstawił na sesji raport o stanie gminy. Dokument ten zawiera informacje dotyczące realizacji programów i strategii realizowanych przez gminę Ożarowice, a także sposoby wykonania uchwał podjętych przez radę gminy. Zaprezentowana została: sytuacja finansowa i demograficzna gminy, inwestycje, oświata, kultura, sport, pomoc społeczna, bezpieczeństwo publiczne i ochrona przeciwpożarowa oraz ochrona środowiska naturalnego. Nad przedstawionym raportem o stanie gminy przeprowadzona została debata, po której radni jednogłośnie udzielili wójtowi wotum zaufania. Po przyjęciu sprawozdania finansowego za poprzedni rok i zapoznaniu się z pozytywnymi opiniami Regionalnej Izby Obrachunkowej i Komisji Rewizyjnej na temat realizacji budżetu gminy za 2019 rok, radni jednogłośnie podjęli także uchwałę o udzieleniu wójtowi absolutorium.
Gmina Ożarowice
Ożarowice to gmina wiejska, w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina należała terytorialnie do województwa katowickiego. Gmina jest położona na terenie dawnego księstwa siewierskiego. Siedzibą urzędu gminy są Ożarowice.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).