Poniedziałek, 2 października 2023r. | Imieniny: Teofila, Dionizego, Slawomira
Pokaż menu

Realizacja projektu pn: “Przebudowa i budowa alternatywnego ciągu drogowego od ul. Tarnogórskiej do ul. Dworcowej w Ożarowicach – etap I”

31 lipca, 2023

Przebudowa i budowa alternatywnego ciągu drogowego od ul. Tarnogórskiej do ul. Dworcowej w Ożarowicach – etap I

Gmina Ożarowice pozyskała środki finansowe z Rządowego Funduszu Polski Ład w ramach Programu Inwestycji Strategicznych na realizację zadania pn. „Przebudowa i budowa alternatywnego ciągu drogowego od ul. Tarnogórskiej do ul. Dworcowej w Ożarowicach – etap I”. Projekt zakłada budowę oraz przebudowę dróg gminnych ul.  Towarowej, Wrzosowej oraz Polnej wraz z elementami dróg poprawiającymi bezpieczeństwo (tj. zatoki autobusowe, oświetlenie uliczne) i przebudową kolidujących sieci na terenie sołectwa Ożarowice o łącznej długości ok. 3 km. Zadanie ma zostać zakończone do 31 października 2024 r.

Wartość inwestycji to 6.882.988,32 zł, dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład wynosi 4.988.000,00 zł.

 

 

 
Gmina Ożarowice
Ożarowice to gmina wiejska, w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina należała terytorialnie do województwa katowickiego. Gmina jest położona na terenie dawnego księstwa siewierskiego. Siedzibą urzędu gminy są Ożarowice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).