Czwartek, 25 lutego 2021r. | Imieniny: Wiktora, Cezarego

Szczepienia przeciwko wirusowi SARS-CoV-2

16 lutego, 2021
Urząd gminy w Ożarowicach - Toen96 - Praca własna / Wikimedia / CC BY-SA 3.0 Urząd gminy w Ożarowicach - Toen96 - Praca własna / Wikimedia / CC BY-SA 3.0

Zgodnie z Decyzją Nr ZKI.6330.2.1.2021(3) Wojewody Śląskiego z dnia 11 lutego2021roku istnieje możliwość transportu (dowozu) do punktu szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2:

a) osób niepełnosprawnych, tj. posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;

b) osób mających obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień, w przypadku miast poniżej 100 tys. osób, gmin miejsko-wiejskich oraz wiejskich.

Transport powinien być realizowany na obszarze danej gminy. W wyjątkowych przypadkach, w szczególności, gdy szczepienie będzie wykonywane poza granicami danej gminy, transport może być realizowany, nie dalej niż 20  km od granic gminy.

Osoby zainteresowane proszone są o skontaktowanie się z Urzędem Gminy Ożarowice
pod nr telefonu 32/ 393 28 64 w godzinach pracy urzędu.

Wójt Gminy Ożarowice
                                                                                                    Grzegorz Czapla

Gmina Ożarowice
Ożarowice to gmina wiejska, w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina należała terytorialnie do województwa katowickiego. Gmina jest położona na terenie dawnego księstwa siewierskiego. Siedzibą urzędu gminy są Ożarowice.