Wtorek, 6 czerwca 2023r. | Imieniny: Norberta, Laurentego, Bogumila

Utrudnienia w komunikacji publicznej (linie autobusowe nr 85, 103, 179, 246, 717)

02 maja, 2023
Urząd gminy w Ożarowicach - Toen96 - Praca własna / Wikimedia / CC BY-SA 3.0 Urząd gminy w Ożarowicach - Toen96 - Praca własna / Wikimedia / CC BY-SA 3.0

Zarząd Transportu Metropolitalnego w Katowicach informuje, że od 8 maja 2023r godziny 10:00 do odwołania zamkniety dla ruchu zostaje przejzad kolejowy w ciągu ul. Podłącznej w Ożarowicach.
W związku z powyższym linie: 85, 103, 179, 246, 717 pomiędzy przystankami "Oparowe Przejazdy Kolejowe" a "Ożarowice Kościół" będą kursowały dwukierunkową trasą objazdową przebiegającą od skrzyżowania ulic Podłączna - Oparowa do skrzyżowania ulic Tarnogórska - Topolowa, ulicami Podłączną i Topolową. Z obsługi zostają wyłączone przystanki  "Ożarowice Pod Brynicą" i "Ożarowice Tarnogórska". Praca eksploatacyjna nie ulega zmianie.

Zachęcamy pasażerów do sprawdzania rozkładów i zmian na stronie internetowej https://rj.metropoliaztm.pl/

Gmina Ożarowice
Ożarowice to gmina wiejska, w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina należała terytorialnie do województwa katowickiego. Gmina jest położona na terenie dawnego księstwa siewierskiego. Siedzibą urzędu gminy są Ożarowice.