Piątek, 9 czerwca 2023r. | Imieniny: Pelagii, Dominika, Efrema
Pokaż menu

Zakup węgla po preferencyjnych cenach -II tura

05 stycznia, 2023
Zakup węgla po preferencyjnych cenach -II tura

W związku z przystąpieniem Gminy Ożarowice do II tury sprzedaży węgla dla mieszkańców po preferencyjnej cenie na mocy ustawy z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych, Wójt Gminy Ożarowice ponownie przyjmuje wnioski od mieszkańców Gminy na zakup węgla. Tym razem można zakupić za pośrednictwem Gminy maksymalnie do 3 ton opału, z tym że jeżeli dane gospodarstwo domowe zakupiło już węgiel za pośrednictwem Gminy Ożarowice w I turze w ilości 1,5 tony to w II turze może zakupić maksymalnie 1,5 tony, analogicznie jeżeli gospodarstwo domowe zakupiło 1 tonę w I turze to w II turze może maksymalnie zakupić 2 tony itd. Łączna zakupiona za pośrednictwem Gminy ilość węgla nie może przekroczyć 3 ton łącznie w dwóch turach. Podobnie jak w I turze osobami uprawnionymi do złożenia wniosku i zakupu węgla za pośrednictwem Gminy są gospodarstwa domowe, które otrzymały bądź są uprawnione do otrzymania dodatku węglowego w kwocie 3000 zł. Wnioski będą przyjmowane do wyczerpania opału, który oferuje Gminie Ożarowice, podobnie jak poprzednio Polska Grupa Górnicza S.A. Wnioski można pobrać na dole strony, oraz są dostępne w Urzędzie Gminy Ożarowice.

Wypełnione wnioski prosimy złożyć w pok. nr 8 (podatki) na I piętrze Urzędu. Dodatkowo osoby, które wpłaciły pieniądze, a nie otrzymały opału do dnia 31 grudnia 2022 r., otrzymają opał priorytetowo po wydaniu opału przez PGG w ramach II tury sprzedaży. Jednocześnie chcielibyśmy tych wszystkich Państwa, który w ramach I tury nie otrzymali węgla przeprosić za niedogodności, ale zaoferowana ilość węgla przez PGG Gminie Ożarowice w ramach I tury na podstawie wstępnych szacunków nie była w stanie zaspokoić wszystkich chętnych, gdyż skala zainteresowania przez Mieszkańców Gminy przerosła wszelkie oczekiwania, a PGG nie była w stanie zwiększyć wolumenu pomimo próśb ze strony Gminy Ożarowice do dnia 31 grudnia 2022 r.  Dodatkowo informujemy, że dostawa opału dla mieszkańców w ramach II tury odbędzie się najwcześniej od lutego, natomiast cała akcja „węglowa” będzie trwać do 30 kwietnia 2023 r.

WNIOSEK NA ZAKUP WĘGLA (pdf)
Gmina Ożarowice
Ożarowice to gmina wiejska, w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina należała terytorialnie do województwa katowickiego. Gmina jest położona na terenie dawnego księstwa siewierskiego. Siedzibą urzędu gminy są Ożarowice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).